W miarę starzenia się społeczeństwa, coraz więcej osób w podeszłym wieku potrzebuje codziennej opieki. Opiekunem staje się zazwyczaj osoba bliska, partner, dorosłe dziecko czy krewny. Stają się oni często z dnia na dzień nieformalnymi opiekunami, nie do końca mając świadomość obciążenia jakie ich czeka.
Bardzo często okres opieki nad bliską osobą jest jednym z najcięższych w życiu i mimo, że opieka ta jest wykonywana przez opiekunów z pełnym oddaniem, miłością i troską to pojawia się zmęczenie, frustracja, smutek i samotność.
Stres spowodowany obciążeniem psychicznym i fizycznym mogą potęgować problemy finansowego, brak wsparcia innych osób, brak czasu i poczucie utraty swojego życia.

Zbyt duży stres i długotrwałe przesilenie fizyczne i emocjonalne mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych, w tym depresji.
Wciąż jeszcze bardzo mało mówi się o problemach opiekunów, a to ich kondycja psychiczna i fizyczna ma największy wpływ na bezpieczeństwo i jakość życia osoby chorej.
Aplikacja iCare powstała z myślą przede wszystkim o opiekunach nie będących wykwalifikowanymi pracownikami służby zdrowia, jej celem jest wspomaganie i planowanie codziennych czynności opiekuńczych , koordynowanie opieki z innymi jej uczestnikami oraz umożliwienie stałego kontaktu z personelem medycznym oraz rodziną.
W czym pomoże Ci aplikacja iCare?

W planowaniu wspólnego kalendarza z innymi opiekunami.

Odzyskaj panowaniem nad swoim dniem, planuj wizyty lekarskie, zakupy, przygotowanie posiłków oraz inne czynności związane z opieką, tak aby nie martwić się, że coś pominiesz. Wymieniaj się terminami z innymi opiekunami i rodziną tak aby zaplanować sobie czas dla siebie i chwilę wytchnienia. Jeśli jesteś jedynym opiekunem to samo zaplanowanie dużej ilości zadań z funkcją przypominania, wpłynie na Twoje samopoczucie i obniży stres.

W szybkim i bezpośrednim kontakcie z innymi opiekunami, rodziną czy personelem medycznym.
Są chwile kiedy nie chcesz podejmować samodzielnych decyzji lub potrzebujesz szybkiej konsultacji z rodziną lub porady medycznej. W łatwy sposób możesz komunikować się z własną grupą zaangażowaną w proces leczenia osoby chorej, przesyłać zdjęcia, łączyć się on – line poprzez video czy czat.
Sama świadomość, że nie jest się samemu jest bardzo istotna.
Pamiętaj, że Lekarze czy Pelęgniarki opiekujące się Twoim bliskim mają bardzo zajęty dzień, często odwiedzają kilkunastu podopiecznych i ciężko im odebrać telefon o każdej porze dnia. Inteligentny system wiadomości i powiadomień pozwala im na bieżąco pozostawać w kontakcie z opiekunami rodzinnymi aby nie zostawiać ich bez pomocy.
W podziale zdań i kosztów opieki.
Jeśli nie jesteś jedyną osobą, która opiekuje się osobą chorą to z pewnością możesz wiele zadań podzielić między innych opiekunów, codzienne zakupy, realizacja recept czy sprawy urzędowe, to zwykle zabiera czas i wymaga nakładów finansowych. Dzięki aplikacji iCare każdy z opiekunów może dokumentować wszystkie poniesione koszty, rachunki czy faktury aby później móc podzielić ten ciężar z pozostałymi członkami rodziny. Duże koszty opieki nad osobą chorą bardzo często są źródłem stresu i nieporozumień w rodzinie. Warto skorzystać z narzędzia, które umożliwia przejrzysty wgląd we wszystkie płatności wraz z opisem i datą ich realizacji.

W monitorowaniu stanu zdrowia osoby chorej 24h/7
Jeśli jesteś opiekunem, który koordynuje opiekę nad osobą bliską poza jej miejscem zamieszkania, np. gdy mieszkasz w innym mieście czy kraju, bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa i spokoju, które zapewnia całodobowe monitorowanie parametrów życiowych za pomocą urządzeń do zdalnego monitoringu tj. EKG, saturacja, temperatura, ciśnienie, cukier czy parametry tj. poziom bólu czy ogólnego samopoczucia. Możliwość natychmiastowej reakcji, zorganizowania pomocy czy kontaktu on – line jest jednym z najważniejszych benefitów telemedycyny.